BİM ülke sınırlarını da aştı, dara düşen ülkelerin imdadına BİM koşuyor

Pandemi ile beraber dünya genelinde pek çok can kaybı yaşandı. Ancak salgının götürüsü sadece canlarımız olmadı. Pek çok ülkenin sağlık sisteminde bozulmalar meydana geldi. Üstelik bozulmalar sağlık sistemiyle de kalmadı ve pek çok ülkenin ekonomilerinde de ciddi bozulmalar meydana geldi. Arzın yani üretimin azalması ve tüketimin artması sonucunda enflasyonda ciddi artışlar gördük.

Bunu zaten en yakından kendi ülkemizde yani Türkiye’de görüyor ve yaşıyoruz. Ancak pek çok refah düzeyi yüksek ülkede de enflasyon artışları mevcut. Bizdekilere kıyasla çok komik dursa da onlar da kendilerince önlemler alıyor. Bu ülkelerden birisi de Kanada.

Müjde BİM geldi! Kanada’ya BİM açılıyor!

Kanada’da hükümet hem enflasyonu kontrol altında tutmaya devam etmek hem de rekabeti arttırmak istiyor. Ülkede şu anda üç büyük perakende market zinciri mevcut ve bunlar; Loblaw, Metro ve Sobeys olarak biliniyor. Ancak hükümetin isteği, bu markalara bir yenisinin daha eklenmesi yönünde. Kanada’nın listesinde pek çok marka var ve bunların başında da BİM geliyor.

Kanada’nın ABD’den Holding, Hollanda’dan X5 Retail, Norveç’ten Reitangruppen ve Türkiye’den BİM gibi markalar ile görüşme halinde. Elbette süreç ne gösterir bilinmez ancak BİM’in Kanada’ya açılması gerçekten de enteresan bir gelişme olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir