Dostluk Kazansın gün sayıyor

Herkes Biraz Yazar ekibi yeni bir roman kaleme aldı. 2014 yılında Sensiz Ölümdür Aşk kitabını yazan ekip, bu kez gerçek bir hayat hikayesi ile okurlarının karşısına çıkmayı planlıyor.

Yazar ve yönetmen Gökmen Küçüktaşdemir’in bir araya getirdiği ekibin yazdığı kitabın adı Dostluk Kazansın. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği İzmir Kültür Fonu’nun (İZKF) desteklediği proje kapsamında Gökmen Küçüktaşdemir tarafından katılımcılara yazarlık atölyesi de verildi. Atölye öncesi ve sonrasında yapılan çalışmalarla kitap tamamlandı. Farklı meslek dallarından toplam 26 kişinin yer aldığı Dostluk Kazansın kitap projesi için yakın bir zamanda bir yayınevi ile anlaşma yapılacak. 

Kitap İzmir Karşıyaka Belediyesi çalışanlarından Feruz Bozaslan’ın hayatından yola çıkılarak kaleme alındı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta sulh, cihanda sulh” ilkesinden yola çıkan bir Türk gencinin barış düşüncesinin gelişimi için yaptıklarından, Fair Play Ödülü’ne kadar giden yolculuğundan bahsediliyor. Bugüne kadar yaşananlara rağmen, komşu Yunanistan halkıyla Türk halkı arasında dostluk bağının kopmadığı ve daha da güçlenmesi gerektiği anlatılıyor. Bu iki ülkede; doğdukları yerlerden koparılan insanların, oğullarını, eşlerini kaybeden kadınların, annelerini ve babalarını toprağa veren çocukların, savaşa sürüklenen halkaların ortak acısı dillendiriliyor. Gökmen Küçüktaşdemir, “Güzel bir ekiple bölgemiz tarihi için çok önemli bir çalışmaya imza attık” dedi. Kısa bir süre sonra romanın kitapçılarda yer alacağını belirten Küçüktaşdemir, “Geçmişimizi çok iyi bilmeli, acılarımızdan ders almalı ve aynı hataları yapıp yeni acılar yaşanmasının önüne geçmeliyiz. Bu kitap bu nedenle Türk ve Yunan tarihi için çok değerli. Kitap savaşın olmadığı bir dünya temennisi ile kaleme alınmıştır” diye konuştu.

Yazar ekibi içinde yer alan diğer isimler şöyle: Ali Ilgaz Limoncu, Aslı Şanlı, Ayşe Canan Yazıcı, Birgen Engin, Bahar Bilge, Begüm Gurgan, Eda Öztürk, Elvan Karanfil, Eylem Aslan, Fadime Kaya, Gözde Çayhan, Hakan Asılkefeli, Işıl Çağlar, İbrahim Avcı, Nazlı Kayı, Orhan Çatma, Oytun Cebeci, Önder Şengül, Özlem Cinleti, Sevgi Aksu, Sinem Yiğit, Şafak Sipahi, Yelda Tekin, Yeliz Ünal ve Zeki Hozer. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir