Umay’a en güzel hediye

Didem Seymen – Kanser hastası küçük Umay uzun süredir Türk Kanser Derneği Mucizevi’nde konaklıyor. Umay’ın bağışıklık sistemiyle ilgili çok ender görülen hastalığı için Türkiye’deki mevcut ilaçların etkili olmaması üzerine arayış başladı. Türk Kanser Derneği Başkanı Burak Duruman, Türkiye’de bulunmayan, Avrupa ve Amerika’da 20 – 50 euro ( 704 – 1760 TL) arasında bir fiyata, diğer ülkelerde 920 euroya (35 bin TL) satılan bir ilacın temini için Almanya’da yaşayan Dr. Yadigar Genç ile irtibat kurdu. Genç’in hemen ilacı alıp Türk Kanser Derneği’ne yollaması, kanser hastası çocuğa en büyük bayram hediyesi oldu. İş insanı Adnan Şen de Umay’ın yardımına hiç gecikmeden Amerika’dan yetişti ve ilacı temin edip gönderdi. Her iki isim de hızla ulaştırdıkları ilacın bedelini karşıladı.

Kanser savaşçısı

Almanya’da yaşayan Dr. Yadigar Genç, kanser türlerine karşı geliştirdiği ‘immune tedavi yöntemi’yle adından söz ettirdi.

İlaçsız lazerli bir tedavi yöntemi geliştiren ve dünyada kanserle savaşan 7 doktor arasında gösterilen Genç, aynı zamanda Türkiye’deki hastalara karşı yardımseverliği ile de takdir topluyor. Geçen ay ödül almak için Türkiye’ye gelen Genç, bu yıl 10-18 yaş aralığında maddi durumu iyi olmayan 5 Türk çocuğunu ücretsiz tedavi edeceğini açıklamıştı. Genç, bu kez de bayram öncesi kanser hastası Umay’a el uzattı.

Teşekkür videosu

Türk Kanser Derneği, Galatasaray taraftarı küçük Umay’ın ilaçlarını teslim ederken bir teşekkür videosu yayınladı. Videoda, iş insanı Adnan Şen’in ilacı Amerika’dan, Dr. Yadigar Genç’in de Almanya’dan gecikmeden ulaştırmalarının çok önemli olduğu belirtildi. Dernek Başkanı Burak Duruman, Dr. Genç’e ve Şen’e teşekkür ederken, kanserle mücadele eden çocuğun annesi de “Allah razı olsun bu ilaçlar Umay’ıma şifa olacak” dedi.

Yardımsever çift

Fenerbahçe’nin eski başkanlarından Ali Şen’in büyük oğlu Adnan Şen ile eski milletvekili Süha Tanık’ın kızı Begüm Şen, yıllara dayanan mutlu evliliklerinde yardımsever çift olarak da tanınıyor. İstanbul cemiyet hayatının tanınmış bir çifti olan Begüm – Adnan Şen, büyük oğulları Alp’i 2016’da Şile’de trafik kazasında kaybetmişti. Ardından ABD’ye taşınan ve müteahhitlik yapan Adnan Şen ve eşi, oğullarının adına kurdukları Alp Şen Vakfı’yla ihtiyaç sahibi çocukların tedavisine yardımcı oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir